Bolerolu Örgü Çocuk Elbisesi


Bolerolu çiçekli örgü çocuk elbisesi modeli yapımı resimli anlatımlı

Tığ ile örülen kız elbisesi bolero ile birlikte güzel bir takım oluşturmaktadır. Askılı örgü çocuk elbisesinin etek kenarlarına işlenilen çiçekler ile hareketlilik kazandırılmıştır. Büyük nokta tekniği ile örülecektir. Askılı elbisenin etek uçları dilimli şekillerde yapılarak, ayrı olarak tığla işlenmiş çiçek ve yaprak motifleri bolero ve elbiseye dikilecektir.


Boleronun Yapımı: 108 zincir çekilerek boleroya başlanılacaktır. Büyük nokta tekniği ile işlenilerek dördüncü sıradan itibaren kol kesimi için, her sırada zincir eksiltilmesi yapılacaktır. On yedi sıra daha eksiltmeler yapılmaya başlandıktan sonra bolero bitirilir. Tek parça örülecek olan boleronun ön iki parça kenarları, etek ucundan başlanılarak üç sıra işlendikten sonra, iki sıra zincir artırılarak (tığ kancaya ilave zincir yapılır) kenarların sivri kısımları meydana getirilir. Kenarlar için, üçüncü sıradan itibaren, her satırda zincir eksiltilir. 

Boleronun Kollarının Yapımı: 26 zincir çekilerek başlanır. Her sırada zincir eksiltilerek 8 sıra işlenir ve omuz kısmına gelecek bölüm olarak bitirilir.

Elbisenin Yapımı: Üst yaka kısmından 104 zincir atılarak başlanır. Boleroda ki gibi büyük nokta tekniği uygulanarak işlenir. On iki sıra işlendikten sonra, roba bitiminden itibaren etek kısmına geçilir. Elbisenin etek kısmı ayrı olarak işlenir. 150 zincir atılarak işlenilip, üst roba kısmına büzgü yapılarak dikilir.Previous
Next Post »

1 comments:

Click here for comments
Anonim
admin
10 Mayıs 2014 16:53 ×

kac ilmek kac santım bu bılgılerde olsa süper olurdu

Congrats bro Anonim you got PERTAMAX...! hehehehe...
Reply
avatar