Örgü Kapşonlu Bebek Kazağı Modeli


Örgü robalı kapşonlu düğmeli bebek kazağı modeli yapımı resimli anlatımlı

Tığ işi bebek kazağı, 6 aylık bebekler içindir. 1 yaşına kadar ölçüler parantez içinde verilmiştir. Renkli iplikler ile kaydırmalı desen işlemesi resimli açıklaması ayrı olarak gösterilmiştir. Altı numara kanca ile işlenir. Boyut ölçüleri; 6 ay, (8 ay, 10 ay ve 1 yaş) içindir.


Örgü düğmeli kapşonlu bebek kazağı yapımı için, 43 ( 47, 49, 53) zincir atılır. Robadan başlanılarak işlenilen bebek kazağında ilk on beş sırada balık sırtı tekniği uygulanır. Her sırada zincir artırımı yapılarak 43 zincir ile başlanılan kazak, altmış zincir ile kol kesimine kadar olan bölüm işlenilerek genişletilir. 

Roba işlenirken, üç tane ilmek açılır. Tığ işi örgü kapşonlu bebek kazağının işleme sırası; renkli iplikler ile kaydırma tekniği kullanılarak örülen şeritli desen kısmına geçilir. Yapım aşamaları resimlerde verilmiştir. Kollar için, (26 (26, 32, 32) zincir atılarak işlenir. Kapşon örmesi için, 42 (46, 48, 52) zincir atılarak başlanır ve 50 (54, 56, 60) zincir sayısına artırılarak ulaşılır ve bitirilir. Kapşon ve roba balık sırtı şeklinde işlenir. Kol ve gövde kısmı; desen dışında, büyük sepet örgü tekniği kullanılır.


Previous
Next Post »